O knize

Nanits Chronicles je originální komiksový příběh z blízké, ale i mnohem vzdálenější budoucnosti, který sleduje osudy tří hrdinů na pozadí mnohem větších událostí zásadně formujících budoucnost planety Země.

2056
Westernové postapo, kde Harry, ostřílený pistolník ze Scarova gangu, žije ve světě trhaném na kusy smrtící pandemií. Všechno se zkomplikuje v okamžiku, kdy gang cestuje do Santa Fe, aby přivezl cenný náklad. Něco se ale pokazí. Něco se strašně pokazí a Harryho život se obrátí vzhůru nohama.

2177
Čistokrevné sci-fi, ve kterém je nákaza, jež sužovala svět na planetě Zemi, minulostí díky sloučenině NANITS. Lidstvo povstalo z úpadku a znovu vzkvétá. Z Marsu, který existuje jako svobodná republika nezávislá na Zemi, přilétá delegace, jejíž členkou je i mladá Marťanka Nia. Ta se zaplete do spiknutí, které ohrožuje život nejen jí, ale i osud všech obyvatel planety Země.

2225
Špinavá cyberpunková detektivka, ve které se do temných zákoutí černého trhu vydává detektiv Frinkle, zlomený muž poháněný hněvem a touhou po pomstě. Jeho jediným cílem je ochromení černého trhu a výroby nebezpečné napodobeniny NANITS. Cesta za odhalením toho, kdo za výrobnou napodobeniny stojí, se ukáže jako mnohem nebezpečnější, než se na první pohled zdálo.Doporučení

„Nanits nastavuje nový standard tvorby komiksu. Nestává se často, aby hned v úvodních dílech seriálu byl představen tak rozsáhlý a promyšlený LOR příběhu, ke všemu tak dokonale výtvarně zpracován do dechberoucího celku.“

Petr Kopl

„Velký příběh, za kterým je vidět velká práce. Tohle je něco, co chcete mít v knihovničce a číst stále dokola.“

František Kotleta

Další hodnocení najdete na:

Koupit

K dispozici máme připraveny dvě varianty, jedna lepší než druhá! Navíc nyní za speciální předprodejové ceny.

KOMIKS

  Ideální varianta pro každého komiksového, ale i nekomiksového fanouška, kteý se chce ponořit do nového originálního světa Nanits Chronicles. Pořádná nálož 400 stránkového komiksu, který na Vaší poličce zabere více jak 3 centimetry prostoru. Samozřejmostí jsou i bonusy, které ukazují postupy práce, nepoužité, nebo nerealizované obálky a také i výběr koncept artu.

  Součástí vydání jsou i dvě naprosto nové kapitoly, které nikdy před tím nebyly vydány.

  699 CZK

  KOMIKS + ARTBOOK

   Speciální kombo pro každého kdo se chce naprosto ponořit do světa Nanits Chronicles. Balíček obsahuje kromě 400 stránkového komiksu i speciální 100 stránkový designový artbook, který detailně popisuje tvorbu postav, prostředí, techniky, zbraní, ale i oblečení, které má možnost čtenář v komiksu spatřit. Správna volba pro komiksové nadšence.

   Pozor! Artbook vychází pouze v limitované (1000 ks) ručně číslované edici, které se znovu nebude opakovat.

   998 CZK

   Příběh Nanits

   Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

   Rádi bychom vám pomocí těchto řádků krátce popsali dlouhou historii projektu, jež nemusí být na první pohled zřejmá a pro někoho zcela známá.

   Příběh knihy, začínal jako sen, touha, přání natočit vlastní velký sci-fi film, který se zrodil v hlavně Roberta Kaločaie. Svět budoucnosti, v němž se tento film měl odehrávat, psal někdy od roku 2006. Velmi rychle Robert ale zjistil, že realizovat takovou představu je v českých podmínkách nesnadné, nebo lépe řečeno rovnou nemožné. Svého snu se ale vzdát nechtěl. Proto hledal to nejbližší možné médium, které k filmu vůbec může být. Volba padla zcela jasně na komiks.

   Vzhledem k tomu, že se chtěl Robert zaměřit hlavně na tvorbu svého světa, hrdinů a jejich příběhů v něm, chtěl najít někoho talentovaného, kdo bude schopný přenést jeho představy do reality. Jestli to byla náhoda, nebo osud, každopádně velice rychle narazil na člověka, jenž s ním začal tvořit druhou část kreativního týmu. Po prvním setkání s Michaelem Petrusem vznikla dvojce, která se velmi snadno doplňovala nejen v představách a vizích světa Nanits Chronicles, ale také ve zpracování a distribuci samotného komiksu.

   Kreativní partneři se rozhodli svůj komiks distribuovat digitálně a dokázali společně vizi původního filmového formátu přesunout do komiksového média tak skvěle, že se rozhodli celý projekt posunout mnohem dál. Vznikla digitální aplikace, která umožňovala číst digitální komiks tak, jak si oba autoři představovali, že by v 21. století mělo být běžné. Komiks, který se bude scrollovat, bude obsahovat originální hudbu a zvuky, jež bude plynule reagovat na obsah scén, stejně jako ve filmu. Zároveň bude forma ctít principy vyprávění tradičního komiksového média. Časem aplikace, již nazvali prostě jen NANITS, neobsahovala pouze jejich vlastní komiks Nanits Chronicles, ale také dalších více než 100 komiksů od autorů z celého světa.

   Jejich naděje na úspěch s novou formou komiksu ale skončily odchodem investorů z projektu, který se tak ze dne na den zastavil. Stejně jako se Robert na začátku nechtěl vzdát svého snu, tak se nyní s Michaelem nechtěli vzdát své práce a možnosti dále vyprávět své příběhy. Spojili své úsilí s Nakladatelstvím Epocha, které jim pomohlo dokončit další dvě nákladné kapitoly z již rozpracovaných příběhů. 

   Toto spojení umožnilo vydání této knihy v ucelené podobě tak, jak ji její autoři zamýšleli.   Autoři

   Robert Kaločai

   Roberta provází celoživotní vášeň k velkým příběhům, originálním světům a zajímavým hrdinům. Díky filmům Jamese Camerona, Stevena Spielberga nebo Ridleyho Scotta, na nichž vyrůstal, se stal sci-fi žánr jeho nejoblíbenější příběhovou oblastí, kterou chtěl jednou sám prozkoumat. Od základní školy se věnuje uměleckým směrům od kresby přes malbu, keramiku až po design produktů. Podstatnou část svého života se věnuje také natáčení dokumentů, krátkometrážních filmů a znělek. Živil se jako střihač upoutávek a trailerů, kdy se mimo jiné dostal i k tvorbě trailerů na obnovené premiéry filmů Alien a Aliens v kinech. Projekt Nanits Chronicles je jeho srdcovým projektem, kterému se postupně věnuje již od roku 2006.

   Michael Petrus

   Michael je esencí ilustrátor a komiksový kreslíř. Kreslení na volné noze se profesionálně věnuje od roku 2008 a je držitelem několika mezinárodních ocenění. Má na svém kontě řadu komerčních i autorských projektů a produkci několika komiksových knih, včetně svého fantasy románu On the Coast of Dreams. Zároveň se však živí jako creative director v ilustrátorském a animá-torském studiu artBLOCK, které spoluzaložil v roce 2013 a skrze které pomáhá firmám odlišit se atraktivní vizuální komunikací a marketingem. Kromě mentoringu kreativních freelancerů tvoří Michael pořad Kreativní Kreatury o životě a podnikání na kreativní volné noze. Je fanouškem moderních technologií, kreslení na iPadu a milovníkem legendární rockové kapely Foo Fighters. 

   Tiráž

   Název knihy:
   Nanits Chronicles

   Počet stran:
   400
   Vydalo:
   Nakladatelství Epocha s.r.o.
   Grafická úprava:
   Robert Kaločai
   Odpovědný redaktor:
   Václav Kotrman
   Jazykové korektury:
   Martin Ďásek, Václav Kotrman
   ISBN:
   978-80-278-0026-1 (PRINT)
   Vytiskly:
   Těšínské papírny s.r.o.
   Příběh:
   Robert Kaločai
   Scénáře:
   Robert Kaločai, František Kašpar, Petr Smazal, Viktor Šauer
   Kresby:
   Felipe Arciniegas, Gabriel Ibarra Nuñez, Puste, Brian Terrero
   Barvy:
   Daniel Rosa Durán, Ondřej Hrdina, Michael Petrus
   Lettering:
   Miloš Mičátek
   Concept Art:
   Jozef Boža, Jan Doležálek, Mergen Erdenebayar, Brian Terrero
   Art Direkce:
   Michael Petrus